top of page
2017.03.27 JL Energiparken Rev.U -logo c

Norwegia, Trondheim

ENERGIPARKEN

pow. użytk.: 18985 m2

Ilość mieszkań: 114

Realizacja: 2017

Typ: 6 budynków wielorodzinnych z przestrzenią usługową

Collage 4energi.jpg

Budynek składa się z jednego podium z 6 blokami mieszkalnymi na nim. Są one wyrównane na dwóch oddzielnych rzędach, a pomiędzy nimi znajduje się zielony teren z placem zabaw i przeszkloną pergolą.

Na poziomie podziemnym znajdują się pomieszczenia magazynowe i parkingi. Parter podzielony jest promenadą (Miljøgate) na dwie części: obszar obiektu i parking.  

Miljøgate.

To piesze przejście przypomina miejskie miasto Melhus wzór i łączy projekt bezpośrednio z centrum miasta. Tutaj betonowe ściany biegną wzdłuż organicznych linii szlaków pieszych. Otwarcie i wejścia są wynikiem naturalnego procesu przemieszczania się w celu odkrycia tego miejsca. Zakrzywione płaszczyzny zmieniają postrzeganie światła i cieni. tworząc ciekawe perspektywy, różne na każdym kroku.

Galerie

Bloki mieszkalne są ustawione na dwóch liniach. Każda linia jest podzielona na trzy bloki. Każdy blok jest oddzielony woluminem, na którym znajdują się schody. Bloki A, D, E i F mają wejścia do mieszkania z galerii. Obszary mieszkalne mają uprzywilejowane oświetlenie słoneczne z południa / wschodu. W galerii znajdują się małe miejsca do socjalizacji dla każdego mieszkania tuż przed wejściem, mogą liczyć na dobre oświetlenie od zachodu przez większą część dnia. Tutaj można znaleźć ławkę lub stół i spotkać gości i sąsiadów. Galeria ma system pionowych drewnianych listew w celu ochrony prywatności mieszkańców.

Tarasy

Na skraju budynku znajdują się tarasy, z których roztacza się najlepszy widok na piękny naturalny krajobraz okolicy.

Materiały

Ściany na parterze pokryte są perforowanymi metalowymi panelami. Od strony obiektu szeroka przeszklona powierzchnia otwiera się na miasto. Zamiast tego rezydencje charakteryzują się zastosowaniem poziomej okładziny, w trzech różnych okładzinach: ciemnoszarym, kasztanowym i naturalnym drewnie. Fasady są połączone przegubowo w „pudła”. Ramy, w których znajdują się balkony, wsuwają się i wychodzą, tworząc ruch w rzucie i elewacji. Kolejnym charakterystycznym elementem wariacji są drzwi wejściowe w galerii pomalowane na trzy różne kolory.

Collage 4energi.jpg
Collage 4energi.jpg
bottom of page